Silueta

Martina Lašová

Orientální tanec v Kladně

Časté dotazy

Co je vhodné si vzít s sebou na kurz?

Zpočátku je možno tancovat v legínách a těsnějším tričku, což umožní dobře sledovat správnost prováděných pohybů. Přes boky je vhodné přepásat šátek. Časem si pak můžete pořídit nějakou pěknou taneční sukni, třeba z mírně průsvitné látky, penízkový šátek a zdobený top odhalující bříško.

Tančit se dá naboso nebo dobře poslouží gymnastické cvičky či jiná obuv s tenkou podrážkou (v případě nouze stačí i ponožky).

Kromě toho doporučuji přinést si něco k pití, nejlépe bez bublinek.

Jaký je program taneční hodiny?

Na začátku se pěkně protáhneme a rozhýbeme všechny partie těla. Následuje opakování prvků probraných v předchozích lekcích a navážeme výukou nových prvků a variací. Pokročilejší tanečnice se pak mohou těšit na výuku choreografií. Taneční hodinu ukončíme krátkým protažením.

Jak dlouhé budou přestávky?

Přestávky jsou určeny k doplnění tekutin a krátkému vydechnutí. Hodinu je třeba využít k tanci a výuce, povídat si můžeme potom.

Je nezbytné mít penízkový šátek?

Penízkový šátek je pěkným doplňkem tanečního kostýmu, který navíc napomáhá při výuce „slyšet“ správnost prováděných pohybů. V případě zájmu je možno zakoupit jej přímo na kurzu. Přesto ale není penízkový šátek k tanci nezbytný, jako náhrada poslouží jakýkoliv šátek uvázaný kolem boků, který napomůže lepšímu vnímání pohybu boků.